מנהגים לפני החתונה

 

אתם מתחתנים והשמחה רבה, תקופה טובה אך מעט לחוצה, יש לפניכם דרך ארוכה של תכנונים, ארגונים ופגישות. אבל בנוסף לכל הדברים הרגילים שהם אולם, צלם, דיגיי ושמלת כלה, בואו תשמעו קצת על מנהגים לפני החתונה שאולי יעשו לכם את הדרך מתוקה יותר.

 

טלית לחתן

יש מנהג מאוד נחמד שבו אב הכלה קונה לחתן טלית חדשה, זאת דרך מאוד נחמדה לקרב את הורי הכלה עם החתן החדש שלהם, לשפר את היחסים ולהתחילם עם מתנה, בנוסף בחופה נהוג לקדש את הזוג עם טלית, טלית חדשה דרך חדשה.

 

חינה

יש הרבה עדות אשר חוגגים מסיבה טרום חתונה, הנקראת חינה, זאת חגיגה צבעונית שמחה ביותר, אוהל חינה, קעקועי חינה, מאכלים ובגדים מסורתיים ומוסיקה שמחה במיוחד, באירוע החינה הזוג מקבל ברכות רבות בצורות שונות, תלוי באיזה עדה, לתחילת והמשך זוגיות טובה, פוריות, פרנסה והצלחה. בכניסה לאירוע תראו סלסלאות חינה מלאות בממתקים מסורתיים מתוקים, סלסילות לחינה מצטרפות בעת הריקודים ומתחלקות לכל משפחה, בנוסף נהוג שההורים קונים מתנות לזוג.

 

כריות לטבעות

מנהג חדש יחסית שנכנס לחתונות יהודיות, אחרי שהזוג נכנס לחופה, מגיע השושבין הקטן עם כרית ובה הטבעות, תפקיד נוסף לבן משפחה ומוסיף חן לתחילת הטקס, מה שיפה שיש מגוון גדול של כריות לטבעות שבטוח יתאים לטעם של הכלה ולעיצוב.

 

תחום החתונות הוא תחום חם ומתקדם כל הזמן, תוכלו למצוא חידושים והפתעות רבות בנושא, גם מנהגים נולדים, אנשים רואים משהו יפה שהיה בחתונה מסוימת ורוצים גם אצלם, נרות לחופה, עוגת מגבות ועוד, יש מנהגים שהיו ונעלמו כמו ברכת כלה, למרות שיש עדיין דרישה.

 

כל המנהגים הללו תוכלו למצוא בחנות יודאיקה, טוהר אמנויות, מגוון רחב של מוצרים, גדלים וצבעים שונים

053-9419134

קניון לב אשדוד - בלפור 14