כמה עובדות שלא ידעתם על תפילין

 

בשנים האחרונות הפעולה של הנחת תפילין כבר מזמן אינה נחלתה הבלעדית של אנשים אשר משתייכים לעדה החרדית. מה שנתפס בתור פעולה המבוצעת אך ורק על ידי ילדים, נערים ונערות – מתברר אט אט שיש יותר ויותר אנשים המגדירים את עצמם כמסורתיים או אפילו כחילוניים אך כאשר מדובר בתפילין מקפידים להניח ממש מדי בוקר על מנת להתחיל את היום באווירה טובה ותחושה טובה ככל האפשר, תוך תחושת שליחות והרגשה שאלוהי העם היהודי ניצב לימינם, גם כאמור, אם אין הם אנשים דתיים או חרדים מיסודם.

 

מי שקונה תפילין חייב להקפיד לקנות שיהיו אלה תפילין מתוצרת חברה מוכרת ונחשבת על מנת שלא יהיו אלה, חלילה, תפילין פסולות. כדי לדעת האם חברה היא אכן מוכרת ושהמוצרים מתוצרתה טובים ואיכותיים, מספיק לבדוק האם ישנם מוצרים נוספים ותשמישי קדושה שהיא מייצרת והם נפוצים ונמצאים בשימוש אצל אנשים רבים, דתיים ו/או חילוניים. אף אחד אינו קונה מוצרי יודאיקה כלאחר יד אלא אחרי בדיקות ובירורים שמדובר במוצרים טובים, תקניים, מוכרים על ידי ההלכה וכמובן איכותיים ביותר על מנת שיחזיקו מעמד לאורך הזמן הכי ארוך שאפשר.

 

הפעולה של הנחת תפילין מבוצעת בשעות הבוקר לאחר היקיצה ומבוצעת על ידי גברים החל מגיל בר המצווה. זו הסיבה שתפילין הם המתנה המוכרת והנחשבת ביותר עבור מי שמלאו לו שלוש עשרה שנים – תפילין באריזה מהודרת ויפה על מנת שישמשו אותו החל מגיל זה ועד בכלל. התפילין עשויות מעור וקלף וכמובן שישנם סוגים שונים ומחירים שונים, וידוע שקשת המחירים של מוצרי יודאיקה וקדושה היא רחבה מאד והמחיר יכול להגיע אפילו לאלפי שקלים עבור ערכת תפילין אחת. בנוסף ישנו פער מחירים בין חנויות שונות.

053-9419134

קניון לב אשדוד - בלפור 14